Mapy Google API - jak wygenerować klucz API do map Google? Instrukcja krok po kroku.

Artur
Strony internetowe
9 maja, 2024
CZYTAJ
PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI
Screen lokalizacji getknow Mapy Google API

Jakie korzyści niesie za sobą podłączenie Mapy Google API do twojej strony internetowej?

Uwzględnienie lokalizacji swojego sklepu lub jakiejkolwiek innej firmy usługowej na stronie internetowej niesie ze sobą wiele korzyści. Poprawia to doświadczenie i odczucia użytkownika, umożliwiając klientom łatwe znalezienie fizycznego sklepu od razu na stronie internetowej, co potencjalnie zwiększa ruch klientów i sprzedaż. Ponadto, poprawia to pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych, ułatwiając lokalnym klientom odkrycie Twojego biznesu online. Wyświetlanie lokalizacji sklepu buduje także zaufanie i wiarygodność w oczach klientów, prezentując legalność twojego przedsiębiorstwa. Ogólnie rzecz biorąc, dodanie lokalizacji sklepu do swojej witryny może zwiększyć widoczność marki, wygodę dla klientów i w rezultacie przyczynić się do sukcesu Twojego biznesu.

Mapy Google API - uzyskanie klucza API krok po kroku

Krok 1 - Rejestracja

 •  Jeśli chcesz móc korzystać usług dostępnych w Google Cloud Platform, najpierw musisz zalogować się przez konto Google.
 •  Następnie za pomocą twojego konta logujemy się na serwis cloud.google.com.

Krok 2

 • Wybierz pole ”console” w prawym górym rogu. 

Krok 3

 • Wybierz pole z listą projektów znajdujące się w lewym górnym rogu koło napisu ”Google Cloud” i stwórz tam nowy projekt lub wybierz istniejący.W tym panelu musi być widoczna nazwa twojego projektu ”My project 36926", lub jakkolwiek go nazwiesz.
Drugi krok do utworzenia klucza Google API

Krok 4

 • W głównym menu nawigacyjnym znajdującym się w lewym górnym roku wybierz zakładkę ”Interfejsy API i usługi” -> ”Dane logowania”.
Trzeci krok do wygenerowania klucza Google API

Krok 5

 • W górnej części mniej więcej na środku ekranu znajduje się niebieski napis Utwórz dane logowania, klikam w niego a następnie Klucz interfejsu API.
Czwarty krok do utworzenia klucza Google API

Krok 6

 • Posiadamy wygenerowany Klucz API.
Piąty krok do utworzenia klucza Google API

Mapy Google API - Dodawanie ograniczeń

Krok 1

 • Klikamy w odnośnik naszego klucza żeby przejść do panelu sterującego ograniczeniami API.
Dodawanie ograniczeń Mapy google API

Krok 2

 • Ustaw ograniczenie aplikacji: wybieramy ograniczenie które nas interesuje, 
 • Ograniczenia dostępu do witryn: ”Twoja domena”,
Krok drugi dodawanie ograniczeń Klucza Google API
 • Ograniczenia interfejsów API: Brak.
 • Klikamy Zapisz
Ostatni krok dodawanie klucza Google API

Co to jest klucz API(Application programming interface)?

Klucz API (Interfejs Programowania Aplikacji) -to kod używany do identyfikacji aplikacji lub użytkownika poprzez dostarczanie tajnego tokena do celów uwierzytelniania. API to po prostu interfejs, który pomaga w budowaniu oprogramowania i definiuje sposób komunikacji między oprogramowaniem. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj "hasła", które umożliwia programom komputerowym komunikację z różnymi serwisami internetowymi, takimi jak Google Maps, Facebook, Instagram, itp. Na przykład, możesz sobie wyobrazić, że chcesz wejść do zamkniętego pokoju, a klucz API jest jak klucz do drzwi, który umożliwia dostęp do wnętrza pomieszczenia.

Screen Mapy Google API getknow

Czy korzystanie z klucza API jest bezpieczne?

Korzystanie z klucza API może być bezpieczne, o ile odpowiednio zabezpieczysz zarówno dane jak i sam klucz. Jednak wrażliwe dane, które mogą być przesyłane, to na przykład dane użytkowników np. dane osobowe, hasła, dane płatnicze, dane biznesowe, itp. Przesyłanie danych przez klucz API powinno odbywać się za pomocą szyfrowania, np. protokołu HTTPS, aby zabezpieczyć dane przed przechwyceniem przez osoby trzecie.

W kontekście zabezpieczenia samego klucza API, pamiętaj o jego poufności i unikaj jego publicznego udostępniania. Bezpieczne przechowywanie klucza API oraz regularna rotacja kluczy są kluczowe, aby zminimalizować ryzyko wykorzystania skradzionego klucza. Dodatkowo, nadawanie kluczowi API tylko niezbędnych uprawnień oraz monitorowanie jego użycia i zdarzeń związanych z jego wykorzystaniem pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa aplikacji i ochrony wrażliwych danych przed nieautoryzowanym dostępem i nadużyciem.

Chciałbyś skorzystać z usług tworzenia stron www wraz z mapa Google?
Sprawdź naszą ofertę wykonania stron internetowych.

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

©2020 GETKNOW ALL RIGHTS RESERVED